2021, een jaar vol connecteren: met onze klanten, onze mensen en onze visie.

Blog
Gepost op
2021, een jaar vol connecteren

2021, het tweede jaar van een wereldwijde pandemie. Zo’n periode brengt onzekerheid, deconnectie en twijfel met zich mee. Toch hoeft het daar niet bij te blijven, want het afgelopen jaar had voor Dropsolid ook een heleboel voordelen. Je plooit instinctief terug op wat écht telt. Bij Dropsolid vertaalde dit zich in de connectie met onze klanten, de connectie met onze collega’s en de connectie met onze missie en visie.

Meer dan ooit checkten we in met onze klanten, via account management, met steerco’s en door proactieve ideeën. Maar ook met een spontaan telefoontje. Meer dan 70% van onze omzet komt van bestaande klanten. Daar zijn we enorm trots op, want dat getuigt van vertrouwen in Dropsolid en onze mensen. 

“Organisaties helpen om de beste digitale versie van zichzelf te worden.” Dat is een expertise, maar bovenal ook een people business. Onze mensen werken mét mensen, en vòòr mensen. Stuk voor stuk met tonnen passie en een hoop vakkennis. We laten onze collega’s graag zelf hun evenwicht bepalen en geven daarin vrijheid maar ook verantwoordelijkheid. Via daily nieuwsberichten, onze Whatsapp-groep, extra check-ins, remote kwartaal reviews… zorgden we ervoor dat de connectie met onze collega’s steeds bleef bestaan en gestimuleerd werd. De sfeer zit er trouwens nog steeds goed in, dat bewees ons bedrijfsevent begin november dubbel en dik! 

Met Dropsolid bouwen we al jaren aan dezelfde missie: “We maken complexe marketing technologie toegankelijk voor ambitieuze bedrijven, organisaties en overheden om hen in staat te stellen de beste digitale versie van zichzelf te creëren. We zijn daarin erg trouw aan onze visie om dit op een open manier te doen en dus met ‘open source’ technologieën. “We want to make, not take”, en dragen zo ons steentje bij aan de wijdere wereld. Wanneer deze missie, visie en ons eigen ontwikkeld open DXP (Dropsolid Experience Cloud) ook omarmd wordt door grote organisaties zoals Toerisme Vlaanderen en Boerenbond, dan heerst er een voorzichtige overwinningssfeer die ons alleen maar motiveert om verder te gaan. 

Connecteren met onze klanten, onze mensen en onze visie, daar zijn we doorheen het afgelopen jaar alleen maar beter van geworden. We hebben ons vorig jaar op alle vlakken voorbereid om de komende jaren nog verder te groeien. Onze stevige fundamenten legden we alvast in 2021. Ook connecteren met Dropsolid? Lees dan gerust verder welke stappen we vorig jaar nog zetten.

Stay connected

Anneleen.

Ons HR team blikt terug op een jaar met 25 nieuwe aanwervingen

Ook 2021 was opnieuw een uitdagend jaar voor ons HR-departement. Verplicht thuiswerken, een harder dan ooit woedende ‘war on talent’, nieuwe medewerkers onboarden in quarantaine tijden… Toch hield dat Dropsolid niet tegen om verder te groeien. Zo namen we niet minder dan 25 nieuwe werknemers aan.

In 2021 introduceerden we ook het hybride werken voor onze medewerkers. Zo moedigen we iedereen aan om zelfstandig te beslissen hoe een werkdag zo efficiënt mogelijk wordt ingevuld. En vanuit welke locatie. 

We blijven steeds werken aan onze employee happiness, in dat kader loopt er momenteel ook een ESF dossier rond Anders Organiseren. Hiermee willen we het leer- en aanpassingsvermogen van onze organisatie en onze klanten vergroten en de werkbaarheid voor werknemers verhogen. We richten de organisatiestructuur opnieuw in en zorgen voor het aanpassen en bewaken van de cultuur binnen onze organisatie.

Wat 2022 in petto heeft? Er staan nog eens 10 extra aanwervingen op onze planning, zodat de teams meer ruimte krijgen om verder in te zetten op innovatie. Daarnaast willen we dit jaar nog meer inzetten op het welzijn van onze werknemers, zoals onder andere burnoutpreventie en het meten van de psychologische veiligheid binnen onze teams.

Om tijdens deze tijden van deconnectie onze werknemers toch te stimuleren om contact met elkaar te houden, introduceerden we een nieuwe, 6de kernwaarde: Connect. 

Eline Van Coillie

Eline

HR manager

Ons operations team implementeerde Teamleader Orbit in no time

Teamleader Orbit zorgde voor efficiëntere communicatie over heel ons bedrijf, beter opvolging van projecten en transparantie met respect voor kostenbeheersing. Een mooie sprong vooruit dus!

Laurence De Medts

Laurence

Operations manager 

Groei in een bedrijf brengt ook de optimalisatie van processen, betere tools en meer structuur met zich mee. Afgelopen jaar legden we hier dan ook sterk de nadruk op, en die lijn zetten we in 2022 gewoon verder. 

Onze grootste focus van vorig jaar was de implementatie van onze nieuwe tool: Teamleader Orbit. Zo creëerden we een beter inzicht in tijd, capaciteit en projectplanning, maar ook van tijdsregistratie, facturering en rapportering.

Dit jaar focussen we nog intensiever op interne rapportering. Dit moet de communicatie en transparantie voor onze klanten verder optimaliseren. We introduceren Confluence, een documentatiesysteem dat alle projectinformatie en de status ervan bevat. Zo hebben onze klanten onmiddellijk toegang tot de laatste evoluties in een lopend project. 

Ons marketing team kijkt terug op een geslaagde rebranding

Dropsolid groeide in 2021 niet enkel in cijfers maar ook in identiteit. We spelen daarmee in op de veranderende behoeften van onze klanten. Dat resulteerde in uitgebreidere diensten, meer uitgesproken expertises en een volledig nieuwe branding die onze nieuwe identiteit beter in de verf zet. 

Wat 2022 voor ons op marketingvlak in petto heeft? Met Dropsolid willen we graag impact maken in de digitalisering van Vlaamse organisaties. Dat doen we door open samenwerkingen en met open platformen om zo vastgeroeste silo’s te doorbreken. 

In 2022 zien we die trend verder evolueren richting meaningful marketing. Waarin marketing hoger wordt gedragen in de organisatie en het de klassieke tactieken overstijgt. We zetten marketing tools in om de volledige klantervaring te optimaliseren. Daar willen we zeker mee experimenteren!

Wanneer we het beste van marketing en IT connecteren, kunnen Vlaamse bedrijven nog meer inzetten op het creëren van superieure, digitale klantervaringen. 
 

Leen Penders

Leen

CMO

Ons sales team geniet na van een jaar gericht op customer intimacy

Afgelopen jaar hebben we met onze teams extra ingezet op customer intimacy om als trouwe partner aan de zijde van onze klanten te staan.

Peter Snauwaert

Peter

Sales Director

2021, een jaar waarin we grote klanten zoals Toerisme Vlaanderen, Inagro en ITZU in ons portfolio mochten verwelkomen. Een jaar waarin we opnieuw  erg dankbaar zijn dat bedrijven zoals UZA, Acerta, ERA, Boerenbond, Liberale Mutualiteit, Gezinsbond, Lotus, Soudal, Recavit, Ivago, Pidpa, Graydon… steeds opnieuw hun digitale uitdagingen aan onze teams toevertrouwen. 

2021 is ook het jaar dat Milou van haar paard viel en we haar 4 maanden moesten missen in ons team. Gelukkig keerde ze gezond terug en mochten we nog eens 3 extra toppers in ons team verwelkomen: Inez, Joël en Joy. Zo kunnen we in 2022 nog meer aandacht geven aan account management

2022 wordt het jaar met een focus op grotere projecten die technisch uitdagend zijn. Dat zijn de projecten waarin de teams van Dropsolid écht shinen. 

Ons Experience Cloud team maakte grote sprongen met ons product

Wat een jaar. Op 1 jaar tijd groeide ons platform en onze Managed Cloud services met meer dan 44%! En dit door automatisatie en een hele vroege kijk op de voordelen van DevOps als filosofie. Laten we nog even verder terugkijken naar 2015. Toen kreeg Dropsolid voor het eerst erkenning als innovator door een toekenning van VLAIO voor het ontwikkelen van een PaaS platform om digitale ervaringen met Drupal te ontwikkelen en op te leveren via automatisatie. Niet veel later volgde een tweede erkenning als innovator door het traject om aan het DXP platform ook CDP en personalisatie toe te voegen. Vandaag is ons team blij om aan te kondigen dat in 2022 we hier een derde deel aan breien, waarmee we het gemakkelijker maken om onze gehele DXP oplossing op elke publieke of private cloud te plaatsen! Meer weten over een DXP bouwen met Drupal

Vandaag serveren we gemiddeld meer dan 360 miljoen requests per maand voor meer dan 450 projecten in productie, met ongeveer 18.000 automatisatie en self-service taken per maand. Die worden allemaal uitgevoerd via ons Dropsolid DevOps Platform. Er worden meer dan 6 miljoen events per maand verwerkt in ons CDP/Personalisatie product. Het merendeel van deze projecten staat op onze Managed Cloud diensten, maar we verwelkomen nog altijd graag “bring-your-own” stacks! En we zijn klaar voor meer, veel meer! Stay tuned.

 

Stap voor stap komen we dichter bij het invullen van de core-capabilities van een DXP.

Nick Veenhof

Nick

CTO

Ons bedrijf zocht de juiste balans tussen human en digital

Connecteren met de eindgebruiker is meer dan ooit een mix van digital en human. De juiste balans tussen die twee vinden is key om als organisatie succesvol te zijn vandaag. 

Steven Pepermans

Steven

COO

2021 was voor Dropsolid het jaar met de doorbraak van CMS naar DXP. Onze klanten erkennen het belang van een sterke, digitale experience voor hun eindgebruiker. Dat wil niet zeggen dat iedereen dit al adopteerde, maar deze nieuwe standaard werd wel erg duidelijk afgelopen jaar. 

Afgelopen jaar groeiden we in omzet met 20%, niet mis! We ondergingen zelf ook een heuse transformatie in de vorm van een rebranding. Bovenop onze technologische expertise, bouwden we ons strategische luik verder uit en focust onze nieuwe branding meer op het versterken van onze klantrelaties, of customer intimacy. 

In 2022 willen we onze positionering nog scherper krijgen als digital agency, onze Europese samenwerkingen verder uitbreiden en onze open source oplossingen nog sterker maken. Denk maar aan Dropsolid Experience Cloud waarmee je sneller, slimmer en veiliger je gepersonaliseerde, digitale klantervaringen bouwt, lanceert en beheert. 

Klaar voor de volgende stap in jouw digitale klantervaring?